Rekolekcje dla Kapłanów i zespołów ewangelizacyjnych

1426505675

Zembrzyce, k. Suchej Beskidzkiej (od wieczora 6 kwietnia do 9 kwietnia). W pierwszym rzędzie zapraszam Kapłanów, ale także świeckie osoby zaangażowane w duszpasterstwo w Waszych parafiach, od katechetów począwszy, poprzez liderów wspólnot (dorosłych i młodzieżowych), aż po członków Duszpasterskich Rad Parafialnych. przesłanek dotyczących ewangelizacji. Ewangelizuje zawsze Kościół – nie tylko kapłan. Nie poprowadzą jej jednak nawet najbardziej dynamiczne wspólnoty świeckich – zdystansowane wobec duchownych. ogromną pomocą w rozeznaniu powołania do ewangelizacji, w jego umocnieniu i posłaniu. By zapraszać obojętnych do wspólnoty Kościoła, trzeba ją najpierw rzeczywiście stwarzać – we wspólnym doświadczeniu – tego (Tego!), co dla niej fundamentalne: osobistej relacji z Panem, słuchaniu Słowa, nawróceniu, liturgii. Ewangelizacji. Przyjmijcie, proszę, to zaproszenie, i zaproście wszystkich, z którymi współtworzycie (lub możecie współtworzyć) zespoły duszpasterskie. Serdecznie zapraszam na rekolekcje dla Kapłanów i zespołów ewangelizacyjnych do

Rzecz jest nieco zaskakująca i raczej rzadko spotykana, ale wynika z najgłębszych A bierność świeckich może wynikać z braku rozeznania – kapłani mogą tu służyć Zapraszam!

Rekolekcje będzie prowadzić wraz ze mną cały Sekretariat ds. Nowej Zgłoszenia, pytania oraz więcej informacji: Seweryn Osowski, tel.: 669 334 286, e­mail: rekolekcje2015@gmail.com. Koszt rekolekcji: 170 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.